Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Azt a jelenséget, hogy rendszerkritikusként közpénzes funkciót lát el, úgy magyarázta: a „háborús logika” szerint működő országban ő az eleven példája, hogy „rés van a pajzson”.
„A polihisztor június 27-én, majd augusztus 7-én ostorozta az Egyenes Beszédben, Kálmán Olga lelki támogatásával, a büntetőcédulás csasztuskáját (is) bíráló, »kultúrgettót építő« online médiát, az »önmagukat számtalanszor eláruló«, felelőtlen, »magukat újságírónak nevező trollok«-at. Ám, mint mondotta: »Nem birkózunk takonnyal.«
Azt a jelenséget, hogy rendszerkritikusként közpénzes funkciót lát el, úgy magyarázta: a »háborús logika« szerint működő országban ő az eleven példája, hogy »rés van a pajzson«. Vagyis, hogy egy hiteles tartalmakat előállító, sikeres nem pártkatona szakember (»kakukktojás«) is boldogulhat a hazában, miközben megmondja a véleményét. Eztán a professzionális kommunikációs ipar Gandhija, aki kemény, mint Tarzan talpa, ingyér’ csempészte zsebünkbe a bölcsek kövét: a »normalitás« szabályai, »a béke logikája szerint kell élni és gondolkodni«. Jó dolgokat létrehozva. Nem pedig »hörögve«, mint a trollok.
Noha nem kétlem, hogy a pacifizmus önmagában megnyitja az addig elzárt pénzcsapokat, és így minden akadály elhárul az elől, hogy (párt)semlegesen szolgáltassunk, Geszti ügyel a gesztusokra is. Andy Vajna VIP-születésnapján eldalolta az általa átírt Randi Andit a Hungáriától. Geszti Péter önazonosságról, kurázsiról, karakánságról szónokol, míg a megfelelési kényszer csapdájában vergődve a saját szavahihetőségét ásta alá.”